На 31.05.2026 г. учителите Цветелина Лазова и Йоанна Коева се включиха в инициативата на Община Варна "Слез от колата, включи се в играта!", посветена на Международния ден на детето – 1 юни. За поредна година екип от ДГ "Синчец" участва в събитието като този път организира творческа работилница, която привлече деца и семейства от целия град. Творческият кът на открито на ДГ "Синчец" се превърна в пъстра палитра от въображение, радост и споделени усмивки. А детските очи грееха от вълнение, докато малките творци създаваха своите произведения на изкуството с помощта на боички. Всяко дете си тръгна с малка награда - усмихнато емотиконче за спомен от преживяването и със своята собствена творба! Благодарим на всички малки творци, които бяха част от нашата работилница с учителите от ДГ "Синчец" и направиха деня по-цветен и усмихнат!
Арт базарът "От деца за деца" беше част от празничната програма в града. Това е инициатива на Сдружение "Пространствата на Варна" и показва, че най-малките имат много таланти, предприемчив дух и отдаденост на благотворителни каузи. Първокласникът Христо Христов - възпитаник на ДГ "Синчец" се включи в арт базара със свои художествени произведения и 3D творби с екологична насоченост, с които иска да напомни, че животът зависи от чистотата на природата и грижата за нея.











