В навечерието на най-светлия български празник двора на ДГ „Синчец“ се изпълни с вълнение и родолюбие. На 21.05.2026 г. децата от IV Б група „Маргаритка“ и IV А група „Мак“ отправиха празничен поздрав по повод предстоящия национален празник 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Бъдещите първокласници изпълниха песни и рецитираха стихотворения, посветени на българската писменост и делото на първоучителите. Празничната изява създаде тържествена атмосфера и показа гордост и уважение към силата на българското слово, знанието и духовността.
















